Sekce » O nás

Hasík v ZŠ Čakovice

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou moc poděkovat slečně Marii Šímové a panu Jaroslavu Honovi, kteří na středeční besedě (27.11.) seznámili naše žáky s požární prevencí. Jejich poutavé vyprávění děti nesmírně zaujalo a domnívám se, že díky praktickým ukázkám, hře i skvělému přístupu, si děti osvojily spoustu užitečných a praktických rad, které se jim v životě při řešení různých krizových situacích, budou hodit.

Za kolektiv ZŠ Čakovice

Jarmila Strašáková, Dagmar Holubová, Vladislava Bláhová, Petra Chromá, Jasmina Falge

Děkovný email

Dobrý den,

dovolujeme si vám touto cestou velmi poděkovat za profesionální a rychlý zásach po pádu stromu na náš pozemek dne 11.9.2012. v nočních hodinách, ul. Slepá , Zdiby-Brnky.

S pozdravem P. a R. Přibkovi

Děkovný dopis

Dne 16.7.2010 jsme dostali děkovný dopis od rodiny, u které jsme likvidovali vosí hnízdo v zahradním domku. Za děkovný dopis děkujeme a vážíme si zpětné odezvy.

Náhled děkovného dopisu.

PF 2010

Rok s rokem se pomalu sešel a neúprosně se blíží čas vánoc,pro někoho období domácí pohody a klidu, pro někoho hektické období uklízení,vaření,nákupů a všude přítomného stresu. Nastává období kdy se ohlížíme zpět za odcházejícím rokem,vzpomínáme na vše dobré i zlé čímž jsme v tomto roce prošli, dáváme si různá přecevzetí do roku příštího, které ostatně stejně tak jako každý rok odsuneme pod tíhou dalších událostí někam na neurčito. Stejné to je i u Zdibských hasičů. Ne vše, co jsme plánovali se podařilo splnit ale optimizmus a nadšení pro tenhle druh práce nám zůstává. Sice stále jezdíme stařičkou cisternou která jen díky šamanským kouskům našich strojníků a neustálého shánění různých náhradních dílů po celé republice velitelem jednotky, nás k případu doveze a svoji práci vykoná, sice nám stále do zbrojnice pomalu ale jistě zatéká, nestěžujem si a možná až se někdy najdou v rozpočtu obce nějaké peníze bude líp.

Ale i pozitiva tento rok přinesl, podařilo se dovybavit jednotku novými zásahovými obleky, koupily se dvě výkonnější elektrocentrály, zásahové hadice,žebřík a jiné potřebné vybavení. A co je hlavní, ze strany HZS Středočeského kraje je jednotka velmi dobře hodnocena o čem svědčí i vzrůstající počet výjezdů mimo území obce. Každopádně jsme sehraná parta chlapů a žen která je připravena v každou denní i noční hodinu vyjet, pomoci tam kde je třeba, a to naprosto dobrovolně, bez nároku na plat či jiné požitky, prostě tak to u dobrovolných hasičů bylo, je a bude.

U nás platí že, jedeme tam odkud ostatní utíkají.

Práce Zdibských hasičů není zas až tak na veřejnosti vidět ale počet výjezdů za rok hovoří sám za sebe, nemusíme jet vždy k ohni, hodně zásahů je technického charakteru počínaje sundáním kočičky ze stromu přes odstranění následků dopravních nehod po pokácení stromu hrozícího spadnutím.

Tuto práci za nás nikdo sebelépe vybavený a hlavně zaplacený neudělá a může se říkat záchranář jak chce.
Osobně chci využít této příležitosti a všem svým klukům a holkám poděkovat za jejich celoroční práci a objetavost bez které by naše jednotky nebyla taková jaká je. Chci také poděkovat starostovi,obecnímu úřadu a zastupitelům obce za jejich přístup k potřebám jednotky a všem spolupracujícím složkám za pomoc při zásazích.

Zároveň mi dovolte všem občanům Zdib popřát klidné prožití svátků vánočních a hlavně abychom se v tom příštím roce potkávali jen u veselých příležitostí.

Za výjezdovou jednotku SDH Zdiby
Bc.Dušan Soukup, velitel jednotky

Hasiči dětem

Dne 1.9.2009 v dopoledních hodinnách předal velitel jednotky p.Dušan Soukup spolu se strojníkem Pavlem Karlem paní ředitelce mateřské školky paletu kreslících čtvrtek pro děti na výtvarnou výchovu. Samotná paleta byla o váze 450 kg a v celkové cenně 15 000,- korun. Její stěhování do prostor školky nebylo nijak jednoduché a musela být proto povolána i Obecní policie Zdiby. Společným úsilím byla paleta složena do prostor školky a děti mají aspoň na rok po čem kreslit.